Завершення навчального року
Згідно з планом уряду щодо виходу з карантину, який складається з 5 етапів, деякі освітні заклади відновлять свою роботу лише на третьому етапі, коли кількість тих, хто одужав від COVID-19, буде перевищувати кількість нових випадків впродовж 10 днів, а лікарні будуть зайняти інфікованими менш ніж на 10%. Навряд чи це відбудеться до традиційного закінчення навчального року в школах.
У Міністерстві освіти України вже визначилися, що дистанційне навчання в школах триватиме до кінця травня, а школи самостійно вирішуватимуть, коли завершити навчальний рік.
Згідно з рекомендаціями МОН:
-
дистанційне навчання триватиме до кінця карантину;
-
структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи;
-
школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.
-
педради шкіл мають самостійно визначати особливості організації освітнього процесу і завершення навчального року.
Школа може організувати дистанційне навчання за допомогою поєднання онлайн-занять через Zoom, Skype, Instagram, Google Hangouts, заздалегідь записаних відеоуроків від вчителя чи із зовнішніх освітніх ресурсів або безкоштовних вебсервісів та платформ, наприклад, Google Classroom, Moodle, Microsoft Teams.
Для самостійної роботи учнів пропонуються телеуроки проєкту «Всеукраїнська школа онлайн» на українських телеканалах чи YouTube-каналі МОН.
Перевірка та оцінювання знань учнів також проводиться дистанційно. Кожна школа обирає, як вчитель зв’язується із учнями, які надають для перевірки контрольні та самостійні роботи. За відсутності інтернету учні передають контрольні роботи поштою, для чого має бути відведено додатковий час.
Підсумкові контрольні роботи за ІІ семестр учні надають за планом, складеним школою, протягом двох тижнів. Тематичні та семестрові підсумкові роботи записуються в класному журналі без зазначення дати їх проведення.
У разі технічного збою під час контрольної або якщо учень не має доступу до інтернету чи з якихось причин не може здати контрольну, рішення ухвалюється в індивідуальному порядку.
У новому навчальному році перший місяць для учнів буде коригувальним.